PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841}

Cyrulik syberyjski

Sibirskiy tsiryulnik
7,6 8 595
ocen
7,6 10 1 8595
5,7 3
oceny krytyków
Cyrulik syberyjski
powrót do forum filmu Cyrulik syberyjski

Film podzielony na dwie części, przy czym ta pierwsza była dla mnie zdecydowanie lepsza. Świetne tempo, humor, barwność- Michałkow w jego najlepszej formie. Nie można było oderwać oczu od ekranu. Druga część- melodramatyczna, niczym nie zaskakująca skupiona na wątku miłości głównych bohaterów. Ogólnie rzecz biorąc zawiodłem się widząc, że film schodzi na te tory. Jak długo ludzie będą mielić ten temat w kinie? Może to jest właśnie pięknie, że człowiek żyje w ciągłym zachwycie nad tym uczuciem i nie może przestać o nim tworzyć? A może nie potrafi tego uczucia dosięgnąć i jedynie marzy o nim za pomocą sztuki. W filmie drażniło również opiewanie narodu Rosyjskiego. Końcowa dedykacja zwaliła mnie po prostu z nóg. Jest to nawet niepokojące, że w Rosji, nawet w umysłach artystycznych głęboko tkwi ten rosyjski system przekonań, hierarchia wartości. Nie wiedziałem, że dzisiaj można jeszcze być aż takim patriotą!

lysak

W pierwszej części podoba mi się najbardziej kiedy pokazane są różne rzeczy np. bijatyki że to u nich tradycja, mi się podobało jak ten jeden pod koniec I części ścigał "Napoleona".

ocenił(a) film na 6
kabel88

Też mi się ten fragment podobał i jeszcze scena balu była świetna :) Natomiast druga część filmu to była dla mnie męczarnia dla oka. Niestety zrobił się z tego melodramat w najgorszym, tanim wydaniu. Miłość Jane i Tołstoja nie tyle wzrusza co poraża naiwnością. Niestety druga "Anna Karenina" to to nie jest, ale widać po budżecie, że apetyt Michałkow miał na stworzenie wielkiego dzieła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones