PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766780}
5,3 144
oceny
5,3 10 1 144
Lola Pater
powrót do forum filmu Lola Pater

Zmarnowany potencjał

ocenił(a) film na 5

A co, jeśli twój ojciec jest...kobietą? Subtelny i pastelowy obraz, jednak uważam, że potencjał został zmarnowany. Zbyt szybko, zbyt powierzchownie - wszystko jest tylko dodatkiem do monodramu Fanny Ardant, a scena próby samobójstwa i idące za tym przyspieszone zakończenie już bardzo słabe, pozostawiające w sporym niedosycie. Nie możemy zmienić losu, ale możemy zmienić siebie, jak twierdzi jedna z bohaterek. Szkoda że przemiany są tu koturnowe, wymuszone, a cały film albo za krótki albo po prostu kompletnie niewiarygodny psychologicznie. Szkoda.

JaCze

może nie zmarnowany potencjał ale nie do końca wykorzystany. Trzeba wziąć pod uwagę to, że reżyserem nie jest sam Almodovar. Na uwagę zasługuje świetnie dopasowana ścieżka dźwiękowa i sama kreacja Fanny Ardant. Kilka scen usunąłbym z filmu, np scenę gdy "odchodząca" Lola huśta się z żoną na huśtawce w sukni ślubnej :))))). Jest też kilka scen które rozwinąłbym głębiej. Całość wygląda nieźle, Fanny Ardant świetnie odnalazła się w roli Loli, widać przepływający przez nią wachlarz emocji. A może sam Nadir Moknèche trochę inspirował się Almodovarem, zbieżność imion do Loli z Todo Sobre Mi Madre przypadkowa?

ocenił(a) film na 5
Ozpetek

Ja usunąłbym przede wszystkim scenę próby samobójstwa. I zrobił z tego film o prawdziwych emocjach. Dlaczego, gdy Lola zaczyna tańczyć w knajpie, chłopak wychodzi? Rozumiem, że jest zniesmaczony, ale ileż by ten film zyskał, gdyby siedział wściekły przy tym prosecco, a Ardant jednak zatańczyła. No i żeby ze sobą naprawdę rozmawiali. Żeby tam było życie wewnętrzne, a nie 1,5h ładnego obrazka. :)

JaCze

ta scena w knajpie akurat dla mnie była dobra, gdyby został i sączyłby dalej prosecco oznaczałoby to, że pogodził się z faktem kim jest/był jego ojciec. Ten proces przebiegał wolno i boleśnie. Ta scena pokazała też, jak Ardant łatwo daje ponosić się emocjom, chwili - miał swoje 5 minut z synem a rozproszyły go zupełnie inne sytuacje. Nie wiem czy to efekt jego niedojrzałości czy wyjątkowej wrażliwości ;).

ocenił(a) film na 5
Ozpetek

No właśnie by się nie pogodził, bo siedziałby wściekły, ale zależałoby mu na tym, by kontynuować ten wieczór, skoro już się przemógł, a nie na ucieczce, która - po wyzwaniu ojca od zboczeńców i ucieczce - była tylko kalką w scenariuszu. A Lola była po prostu pijana i na pewno pięknie by się ruszała. Ale może myślę jak Almodovar. :D

JaCze

mam nadzieję, że nie będziesz robił Pedro konkurencji :))), zapewne Twoja wizja miałaby sens w Bollywood. Najpierw tańczy Ardant a później dołącza do nich cała knajpa z synem na czele :PPPP. Podobno taniec i muzyka łagodzą obyczaje :P a tak poważnie to film o trudnych relacjach ojca z synem i akurat ta scena jest istotna, żeby pokazać jak bardzo syn gardzi taką wersją ojca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones