PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8106}

Nienawiść

La haine
7,9 43 641
ocen
7,9 10 1 43641
8,0 29
ocen krytyków
Nienawiść
powrót do forum filmu Nienawiść

Marki odzieżowe

ocenił(a) film na 6

Wpadł mi w oczy ubiór postaci w tym filmie. To potwierdza fakt, że marki jak Lacoste, Champion są na zachodzie przeznaczone dla klasy średniej, a w Polsce traktowane jako ekskluzywne. W końcu jak widać, noszą je w filmie sprzed ponad 20 lat imigranci z biednych rodzin, z niżu społecznego. W teraźniejszej Polsce te marki są drogie, i traktowane jako ciuchy z wyższej półki : P

KopsonKrk

Może to po prostu tanie podróbki, których bardzo dużo poza Europą. Widziałeś/aś kiedyś jak wyglądają stragany z ciuchami w dajmy na to Turcji? Ciężko tam znaleźć ciuchy bez naszywek znanych marek, wszystko to w cenie ciuchów z Tesco.

ocenił(a) film na 9
KopsonKrk

No pewnie, że nie są to marki topowe, ale zobacz ilu biednych na tym świecie nosi torby Louis Vuitton, okulary Dolce Gabbana, czy dżinsy Armani ;)

ocenił(a) film na 8
KopsonKrk

Różnica między Europą (Francja, UK, Niemcy) a Polską polega na sile nabywczej pieniądza. Z ich wypłatą tshirt od Carhartta czy Championa za 40€ to tyle co dla Polaka tshirt w HM za 40zł. Ani u nich ani u nas nie są one ekskluzywne, zdecydowanie są to marki uliczne, miejskie, młodzieżowe ale w jakości premium. Tyle że dla nich są relatywnie tańsze bo mają 2-3 razy większe wypłaty.
I nie, w tym filmie nie noszą podróbek, ten film to początek boomu na Carhartta w Europie. Który to w USA jest odzieżą roboczą, natomiast w Europie jest wersja WIP która ma inne kroje, wzory i inny target (jako odzież miejska, uliczna).

ocenił(a) film na 7
martini33_2

Dobrze powiedziane szefie.

ocenił(a) film na 7
KopsonKrk

Tak jest teraz z marką Tommy Hilfiger i Michael Kors, mam wrażenie.

ocenił(a) film na 9
KopsonKrk

Ja się nie zgadzam, Lacoste jeszcze tak, ale w Hilfigerze i Championie chodzi wielu moich znajomych należących typowo do klasy średniej

KopsonKrk

Tu raczej chodzi o kwestię mentalności.
Lacoste nie jest firmą bardzo drogą. Za większość ich t-shirtów/polówek dasz 90 euro i 100 - 200 euro za zegarek ;D. Młodzi, bogaci Europejczycy wybraliby raczej t-shirt Balenciaga za 400e, Givenchy, czy kurtkę Valentino za 800 euro. Jeżeli chodzi o firmę Tommy Hillfiger to również jak Lacoste są to rzeczy z niższej półki w porównaniu do w/w . Kurtki za 200e, czy sweterki za 80. Polacy za granicą noszą takie ubrania (Tommy, Lacoste) , ponieważ uważają, że są bardzo trendy. Jak mówiłem chodzi o mentalność... Weźmy np Steve'a Jobs'a, który nosił zawsze ten sam zwykły sweter i dżinsy ;]

k_pilch

Aha, zapomniałem jeszcze o firmie Calvin Klein, którą Polacy pracujący za granicą wprost ubóstwiają ;]

ocenił(a) film na 7
k_pilch

Polacy w Polsce też ubóstwiają CK

KopsonKrk

Zupełnie się nie zgadzam - weźcie pod uwage, ze we Francji itd w slumsach nikt nie chodzi do sklepu kupic sobie koszulki za 50$ tylko je po prostu kradnie.

ocenił(a) film na 8
gawronw

Dokładnie. Albo mieli kradzione albo podróbki. Przecież oni nie mają nawet na hot dogi... Ja mieszkam na zagranicą i nie kupuje Lacoste czy CK (po pierwsze bo nie lubię, po drugie są to marki drogie)

ocenił(a) film na 10
KopsonKrk

Carhartt jest spoko 

ocenił(a) film na 10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones