PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99058}

Niezłomne

Iron Jawed Angels
7,1 1 451
ocen
7,1 10 1 1451
Niezłomne
powrót do forum filmu Niezłomne

polecam, naprawdę warto. Rewelacyjne role (wszystkie), nakręcony we współczesny sposób, mimo iż akcja toczy się w latach 20 XX wieku. NO i soundtrack, po prostu boski.

ocenił(a) film na 9
Elfka

film jest naprawde swietny, Hilary Swank i Frances O'Connor - rewelacja, ten "nowoczesny" soundtrack faktycznie robi wrazenie, generalnie to nie ma sie do czego przyczepic. troszke dziwi mnie fakt, ze tak malo osob widziało ten film.

ocenił(a) film na 9
Elfka

zgadzam się w 100% :) lekcja trudnej historii przedstawiona w świetny sposób. Najlepszego z okazji Dnia Kobiet!!!

ocenił(a) film na 10
absurdynka

Dlaczego tak mało osób widziało ten film??? Bo ten film nie mieści się w ogólnej konwencji patriarchalnego świata. I dlatego. A jest rewelacyjny i powinna być to obowiązkowa lektura każdej dziewczynki.

ocenił(a) film na 4
kubiku77

Przykro mi, ale wymęczyłam się straszliwie niestety. Ścieżka dźwiękowa fatalna i zupełnie nieadekwatna. Niepotrzebny i schematyczny wątek miłosny. Aktorstwo pełne patsou, postaci jak z drewna. Scenograficznie nieautentyczny zupełnie – nie odpowiada czasom.
Szkoda bo na taka tematyka zasługuje na dobry film. Polecam filmy Obywatel Milk albo Made in Dagenham.

emle

Zgadzam się, piękny film..

ocenił(a) film na 2
Elfka

Muzyka może i była niezła ale moim skromnym zdaniem w ogóle nie pasowała do epoki i psuła mi klimat filmu.

ocenił(a) film na 8
Elfka

Mam dokładnie takie same spostrzeżenia ;)

ocenił(a) film na 8
Elfka

Czy soundtrack się podoba czy nie, czy jest zbyt wiele patosu itp. to są detale - najważniejsze jest pokazanie jak ciężko kobiety musiały walczyć o swoje prawa obywatelskie - nawet nie prawa do głosowania - prawa, aby mogły być w pełni obywatelami "demokratycznego" kraju. Powinni to zobaczyć mężczyźni nie tylko kobiety; walka kobiet o prawa to jeden z wielu przykładów walki bez broni o wolność człowieka, wyznania, swobody wyrażania i posiadania własnych poglądów. Jedna z głównych bohaterek była kwakierką - kilkadziesiąt lat wcześniej kwakrzy w Stanach pomagali czarnym niewolnikom w ucieczce z Południa US...
Dobry i ważny film.

kkutz

Tylko gdzie go można obejrzeć, bo w ramówce Netflixu chyba się nie mieści ;)

ocenił(a) film na 8
likak68

Oglądałem 4 lata temu. Nie pamiętam na jakim kanale, ale na pewno nie na Netflixie. "Netflix" oferuje sporo ciekawych pozycji -:) Tak wszędzie zachęcają do Ntflxa, jakby im za to ..., ale to przecież niemożliwe -:))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones