PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651003}
6,2 2 065
ocen
6,2 10 1 2065
Rememory
powrót do forum filmu Rememory

Film o znikomej popularności. Niszowe dzieło z dobrymi aktorami.
Ciekawa tematyka futurystyczna ( dodam, mało co ma do Sci-Fi o wiele bardziej futuryzm i nowinka technologiczna - która może zaistnieć ). Wynalazek i jego działanie daje do myślenia. Film lekko detektywistyczny, miło się ogląda, widz jest prowadzony - ale w pewnych momentach musi się zastanowić nad dalszą częścią. Daje do myślenia - decyzje moralne. Dobrze zagrana rola Peter Dinklage - przyjemnie się ogląda.

Zdecydowanie polecam na spokojny klimat i poważny temat. Próbować !

ocenił(a) film na 6
Gonzopra

Nigdy nie chciałbym, aby jakieś firmy/korporacje lub rządy miały wgląd do moich wspomnień. A obejrzenie tego filmu uzmysłowiło mi, że sam też do pewnych rzeczy wolałbym nigdy nie wracać.
Psychologiem nie jestem, ale wydaje mi się, że w niektórych przypadkach urządzenie faktycznie mogłoby pomóc wyleczyć z traumy. Np. gdy ktoś obwinia się o coś, a obejrzenie wspomnienia jednoznacznie obala jego udział.
Natomiast w innych przypadkach mogłoby skutecznie ożywić wspomnienie i je utrwalić.
Co więcej, mogłoby wpędzić w depresję nawet osoby całkiem zdrowe. Bo jak wiemy, większość ludzi ma tendencję do szukania winy wszędzie, tylko nie u siebie i żyją sobie w błogiej nieświadomości, a zarejestrowane wspomnienie mogłoby wskazywać wprost na ich winę.
Istnieje również ryzyko, że taki rejestrator wpędziłby wielu ludzi w obsesję analizowania zachowań swoich bliskich i znajomych. Temu zagadnieniu poświęcony był jeden z odcinków Black Mirror, z tą różnicą, że tam rejestracja obrazu i dźwięku odbywała się za pomocą soczewek kontaktowych.

Druga strona medalu, to dobre wspomnienia. Ale ten argument mnie nie przekonuje, bo ludzki umysł nad dobrymi rzeczami bardzo szybko przechodzi do porządku dziennego, natomiast nad złym potrafi dumać w nieskończoność i ma to na nas bardzo zły wpływ.

Ta tematyka, to fascynująca wizja przyszłości, ale z ludzkiego punktu widzenia bardzo niepożądana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones