PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9294}

Rycerz króla Artura

First Knight
6,6 30 391
ocen
6,6 10 1 30391
5,1 7
ocen krytyków
Rycerz króla Artura
powrót do forum filmu Rycerz króla Artura

Obsada

ocenił(a) film na 6

Po takiej obsadzie spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Tymczasem mamy klasyczny schemat prosty rycerzyk w dodatku bezdomny zakochuje się w narzeczonej króla. Ta oczywiście odwzajemnia jego uczucia, ale z poczucia obowiązku decyduje się na ślub z królem pomimo, że kocha rycerzyka. Ten zakochany w niej na zabój wstępuje do rycerzy okrągłego stołu i okazuje się, że jest świetnym rycerzem. Szybko zyskuje szacunek króla i innych rycerzy.
Niestety nie na długo, ponieważ zachciewa się mu potajemnego całowania z królową na czym przyłapuje ich Artur. No i na końcu jako, że reżyser sam najwyraźniej pogubił się w fabule uśmierca króla. Ten na łożu śmierci oddaje władzę Lancelotowi i jeszcze na koniec daje mu błogosławieństwo i karze mu opiekować się Ginewrą. Do prawdy dawno nie oglądałam tak absurdalnego filmu. Dałam mu 6/10 za obsadę oraz początek filmu, który zapowiadał się sensownie jednak ostatnie minuty wszystko zepsuły.

ocenił(a) film na 6
maniola125

No cóż to tylko swobodna i zakończona, bądź co bądź happy endem interpertacja legend arturiańskich. Film wizualnie bardzo dobry ale ta cała nieszczęśliwa miłość Ginewry i Lancelota była nieco mdła no i te naiwne(żeby nie rzec), głupawe zakończenie: sąd, bitwą i pogrzeb a la Viking były raczej zabawne niż dramatyczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones