PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491384}
7,8 20 993
oceny
7,8 10 1 20993
6,7 6
ocen krytyków
Temple Grandin
powrót do forum filmu Temple Grandin

Miałam okazję oglądać prawdziwą Temple w jakimś programie o ludziach z genialnymi
umiejętnościami i muszę przyznać, że Claire Danes poradziła sobie z tą rolą znakomicie.
Poza tym brak tu rozczulania się nad autyzmem, pokazany jest on jakby "od kuchni", co
sprawia, że jest niebanalnie, ale też z emocjami. Dokładnie wiemy dlaczego główna
bohaterka zachowuje się w ten, a nie inny sposób. Co mi trochę przeszkadzało to przeskoki:
raz Temple jest na studiach, zaraz potem znowu w liceum. Raz obraz z dzieciństwa jest
jakby nakręcony starą kamerą, a potem znowu nie. Możliwe, że trochę przesadzam, ale lubię
jak dokładnie wiem co się gdzie dzieje.

Poza tym przyjemnie. Polecam.

ocenił(a) film na 9
niuchniuch

Też wolałabym chronologiczny układ zdarzeń. Takie przeskoki czasem ubarwiają filmy, ale tu nie ma co ubarwiać. Historia jest rewelacyjna sama w sobie!

ocenił(a) film na 8
ScarlettElvie

W pełni się zgadzam :) Uważam, że to najlepsza roba Claire Danes.

ocenił(a) film na 9
niuchniuch

W YouTube polecam odczyt profesor (tak, tak!) Temple Grandin "Świat potrzebuje umysłów różnego rodzaju". Poznacie jej siłę i niesamowitą charyzmę!

ocenił(a) film na 10
r_duszynski

Właśnie obejrzałem jej wykład. Rewelacja - do tego wytłumaczone niesamowicie przystępnie. Wielka Kobieta. Wielki Umysł!

ocenił(a) film na 9
Unibet_78

Prawda? Może zaimponować, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę jej problem. Ja mam syna z podobnymi problemami i dlatego interesują mnie takie filmy. Polecam też książkę T. Grandin Myślenie obrazami. Po przeczytaniu można wyrobić sobie pogląd na temat czy Zespół Aspergera to dar czy przekleństwo.

Z innych filmów z autyzmem w tle polecam: The story of Luke, Strasznie głośno, niesamowicie blisko, Odmieniec, Molly (choć to raczej "babska" komedia - polecam), Śniegowe ciastko.

niuchniuch

zgadzam sie tez dalem 7/10, druga czesc jak dla mnie zaczyna sie dluzyc

ocenił(a) film na 7
niuchniuch

Zgadzam się! Też od razu pomyślałam, że te przeskoki są w ogóle niepotrzebne, a w dodatku gubiły mnie...;/ Największym plusem filmu jest gra Claire Danes :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones