PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11413}
7,5 872
oceny
7,5 10 1 872
Urząd
powrót do forum filmu Urząd

Tylko dla dialogów

ocenił(a) film na 4

Film o dość wątłej intrydze z plejadą, słowo, to nienadużycie, polskiego aktorstwa, którzy tym razem znaczenia obrazu swą obecnością nie podnoszą.Zadośćuczynieniem tej nijakości mogą być dialogi czerpiące swój rodowód z dyplomacji i tej uniwersalnej i tej szczególnej, watykańskiej. Są niekiedy smakowite.Ciekawe, że film obywa się bez kobiet, zupełnie.
Good night, and good luck, esforty.
4/10

ocenił(a) film na 5
esforty

Wydaje mi się, że trafnie odczytałeś wartość tego filmu. Majewski dużo zrobił, by wyczołgać się z nazbyt politycznie jednoznacznych akapitów Tadeusza Brezy, który wiedział o czym pisze, bo najpierw chciał być zakonnikiem, a potem stał się komunistycznym dyplomatą. Dziś ten film, obraz z lat 60. trąci myszką - dla mnie to regułą: krzykliwa muzyka, aktorstwo między tv a teatrem, statyczne ujęcia. Co do kobiet: może okażę się mizoginem, ale uważam, że obecność kobiet jest odwrotnie proporcjonalna do wagi poruszanych spraw. Wiem, straszne.

ocenił(a) film na 4
Krzypur

To taka, powiedzmy, "Seksmisja" jawi ci się ... : )

ocenił(a) film na 5
esforty

Ciągle mam ten koszmar przed oczyma. No i powrót na gałęzie w przewidywalnym czasie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones