PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11678}

Wielki Santini

The Great Santini
7,1 479
ocen
7,1 10 1 479
Wielki Santini
powrót do forum filmu Wielki Santini

życie....

ocenił(a) film na 8

mój ojciec był podpułkownikiem w pewnych służbach - otrząsnąłem się z jego panowania w wieku
38 lat w 6 lat po jego śmierci, rozp...lając wcześniej wszystko wokół siebie - oto rekomendacja tego
filmu... teraz podziwiam warsztat dzieła i prawdziwość, kiedyś chyba płakałbym jak bóbr:)

ocenił(a) film na 3
mauser8x57

Naprawdę? :)
Jak tak to podziwiam Cię, stary. :)

ocenił(a) film na 8
Ertix_Poke

cholera... napisałem to kiedyś pod wpływem i zapomniałem:) teraz chyba nie zrobiłbym tego bo po co? Niestety to prawda. Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 3
mauser8x57

A znasz może jakieś filmy podobne do tego (poza Pręgami, Powrotem)?
Głównie skupiających się na trudnych relacjach ojciec-syn.

ocenił(a) film na 8
Ertix_Poke

To dość poważny i delikatny temat, niezrozumiały dla każdego - chcesz kontynuować na forum? Ja, jak napisałem, mam to z głowy, nie ma jednej myśli, która rozdrapywałaby rany, raczej pełne zrozumienie.

ocenił(a) film na 3
mauser8x57

Owszem, chcę. Wręcz poszukuję takich filmów.
Zdaję sobie sprawę, że jest to delikatny temat.
Znasz może jakieś jeszcze filmy? Bardzo bym Ciebie prosił.

ocenił(a) film na 8
Ertix_Poke

w tym chyba nie pomogę za bardzo.... przejrzalem 64 strony moich ocenionych filmow i ze zgroza stwierdzilem, ze tak powazny temat zostal liźnięty ledwo w 4 (tych co ocenilem i pamietam) - znany Ci Chłopięcy Świat z De Niro, Nebraska, coś tam w W Imię Ojca a jeszcze mniej w Quiz Show.... jesli cos mi sie przypomni bede pamietal o aktualizacji, a tak czy siak, z przyjemnoscia porozmawiam o temacie. Nie ogladalem ani Pręg ani Powrotu, przyznaje bez bicia:) a kazda relacja - patologiczna czy z wyidealizowanym autorytetem sprowadza sie do jednego - kazdy jest kowalem wlasnego losu, jestesmy uwarunkowani dopoki nie zdajemy sobie z tego sprawy, a rodzice to tylko wieksze dzieci, ktorym zachcialo sie miec dzieci i ktorzy popełniaja bledy na kazdym kroku i slowie:)

ocenił(a) film na 3
mauser8x57

Oj, fakt. Zgodzę się.
Jeśli nie masz nic przeciwko, to czy może mógłbyś opisać swoje relacje z ojcem? Jeśli nie tu, to chociaż na prywatnej wiadomości.
Ostatnio zacząłem się głębiej interesować tą tematyką.

ocenił(a) film na 8
Ertix_Poke

Nie ma problemu lecz quid pro quo - czy sam masz lub miales takie problemy lub to czysta akademicka ciekawosc?

ocenił(a) film na 3
mauser8x57

Ciekawość.

ocenił(a) film na 8
Ertix_Poke

Skoro to tylko ciekawośc, musisz szukać odpowiedzi wśród innych ciekawskich, ja Ci nie pomogę, bo zwyczajnie nie będzięmy nadawać na tej samej fali:) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
mauser8x57

Wiem ze nie kazdy byly policjant lub wojskowy na emeryturze swiruje i gnebi rodzine ale niestety wielu. Znam kilku bylych wojskowych którzy nigdy się nie zmienią. Przesiakneli tym kurest...em i stresem jaki mielu na służbie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones