PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853675}

Wszystko wszędzie naraz

Everything Everywhere All at Once
6,9 72 469
ocen
6,9 10 1 72469
7,1 57
ocen krytyków
Wszystko wszędzie naraz
powrót do forum filmu Wszystko wszędzie naraz

Płytki w treści blisko 2,5 godzinny kolaż popkulturowy, którego producentami są bracia Russo. Mam nadzieję, że nie jest to przyszłość kina, bo sukcesywnie treści ubywa pod naporem formy. Ten film jest tego doskonałym przykładem.
Świetne aktorstwo i zręczna zabawa forma nie pozwalają mi jednoznacznie negatywnie ocenić tę produkcję

ocenił(a) film na 10
JohnTheBrave

Jak dla mnie było tu dość dużo treści. Forma formą, ale jest tutaj wsadzona w piękną wizualnie kiełbasę tabletka z przesłaniem, którą łykam w całości jak głodny pies.

Materaz

A co to za przesłanie?

ocenił(a) film na 10
BartasBartas

Główne? Bądżmy dla siebie nawzajem mili i rozmawiajmy ze sobą.

ocenił(a) film na 2
mhrocznyszatan

Ja tam nie dostrzegłem niczego takiego - widziałem tylko chaotyczne przeskakiwanie między wymiarami, nachalne eksponowanie każdej wersji życia Evelin, bolące oczy sceny walki, doprawione niszowym humorem i tandetnymi efektami specjalnymi oraz zdzierstwo ze świata Matrixa (m.in. scena, w której drużyna ucieka pojazdem przez jakieś bezdroża przed wszechwiedzącym zagrożeniem dla ludzkości mając na pokładzie ludzi podpiętych do specjalnych foteli umożliwiających połączenie z inną rzeczywistością).

ocenił(a) film na 7
religawojtek

No to chyba nie obejrzałeś filmu do końca ponieważ przesłanie, o którym wspomniał mhrocznyszatan było dość oczywiste i trudno było go nie wyłapać. Chyba, że totalnie wyłączy się mózg podczas seansu, ale to akurat nie jeden z tych filmów gdzie należy to robić :)

prowned

No to może oświeć nas, ludzi o miałkich rozumach, jakie jest to przesłanie tego jakże nowatorskiego dzieła, kojarzącego się z wysraniem tęczy przez kucyki pony? Bo lać wodę jak Ty to robisz umie 90% populacji, a konkretów jak nie było tak ni mo..

ocenił(a) film na 5
JohnTheBrave

Dokładnie, jakby zrobiło go dwóch zdolnych 14 latków, pewnie rzeczy wypada docenić ale całość nie jest w stanie zachwycić jeżeli ma się już jakieś doświadczenie (jeśli nie życiowe to chociaż filmowe:).

ocenił(a) film na 9
lasicazlasu

Jako filmowiec muszę stwierdzić, że jest wręcz odwrotnie. Dzięki doświadczeniu filmowemu jeszcze bardziej doceniam pracę i serce włożone w tę produkcję.

ocenił(a) film na 5
ByrekK

W kontekście nawiązań do filmów które pojawiały się w produkcji, od strony technicznej czy jeszcze w innym sensie?

ocenił(a) film na 9
lasicazlasu

Zarówno technicznej, jak i merytorycznej. Film ma pomysł na siebie i niegłupi przekaz. Do tego jest dość mocno "odjechany", czego niektórzy mogą zwyczajnie nie lubić. To nie jest produkcja dla wszystkich i nie ma w tym nic złego.

ocenił(a) film na 5
ByrekK

Osobiście lubię "odjechane" filmy do tego mam inne zastrzeżenia. A widziałeś serial Legion (twórców Wszystko wszędzie naraz)? Moim zdaniem Daniels powielają w filmie większość swoich pomysłów i jestem ciekawa jak ocenia to ktoś komu podobają się obie produkcje.

ocenił(a) film na 9
lasicazlasu

Nie widziałem, tak samo też "Człowieka Scyzoryka" ich autorstwa nie znam. Nietrudno mi uwierzyć, że powielają schematy już wcześniej zastosowane, też bym tak zrobił jakby dano mi szansę pokazać się dla odmiany na wielkim ekranie. Można powiedzieć, że mam to szczęście oceniania filmu tylko na podstawie filmu, a nie twórczości autorów.

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

https://www.youtube.com/watch?v=JBAhnxmU7o4 Tutaj podsyłam sporo informacji o czym był film. Pozdrawiam serdecznie :)

myszahihi

Implikowanie, że oglądam filmy bez zrozumienia jest cholernie słabe. Próbuj dalej ale z kim innym takiego hokus pokus

myszahihi

Implikowanie, że oglądam filmy bez zrozumienia jest cholernie słabe. Próbuj dalej ale z kim innym takiego hokus pokus

myszahihi

Dubel 

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

No i rozumiem, że nie jest to łatwy film i nie łatwo go zrozumieć ale to nie zmienia faktu, że jak dla mnie jest wyjątkowo ambitny.

ocenił(a) film na 7
JohnTheBrave

Biorąc pod uwagę że to niskobudżetowy film to wyszło całkiem nieźle. Sceny walk nie są powalające, technicznie można mieć zastrzeżenia a dobry humor przeplata się z kiepskim to jednak chce mi się to oglądać w przeciwieństwie do całkowicie dennego Doktora Strange'a.

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

Są filmy które sie nie analizuje, bo to nie ma sensu. Tak jest z tym i np " titane"

JohnTheBrave

"Płytki w treści" - Myślę, że po prostu nie rozumiesz tego filmu, a konkretnie idei multiwersum przedstawionego w filmie.

ocenił(a) film na 7
damianosss

Hej, jako, że zgadzam się z autorem tematu prośba o podpowiedź na czym konkretnie polega idea multiuniwerum?

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

Uwielbiam hamburgery! Szczegolnie te prawdziwe , amerykanskie. Mniam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones