Tammy Blanchard

6,8
1 781 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tammy Blanchard

Podziwiam ją za zagranie Sybil. 16 różnych osobowości. Rewelacyjnie to zagrała.

kasia90010

Tammy Blanchard - to się nazywa AKTORKA. Fenomenalnie zagrała główną bohaterkę w filmie "Sybil". Oprócz tego widziałam jeszcze jedną dobrą produkcję z jej udziałem - "Bellę". Jak dla mnie Tammy jest rewelacyjna i niestety, bardzo niedoceniona... Szkoda, bo ma dziewczyna niesamowity talent. I jest naprawdę piękna.

kasia90010

Też uważam, że genialnie wcieliła się w rolę Sybill i jej 15 innych osobowości :)

kasia90010

Moim zdaniem o niebo lepiej wypadla Sally Field jako Sybill (wersja z 1976 roku). Blanchard w zbyt ostentacyjny sposób ukazywała swoje wielokrotne alter ego, przez co wypadła mało autentycznie i naturalnie. Granice między poszczególnymi przemianami w konkretne osobowości były zbyt wyraźne nakreślone. Dopóki nie zobaczyłam wersji filmowej z 1976 roku także byłam pod wrażeniem kreacji aktorskiej Blanchard, ale Field totalnie ją przyćmiła.

south-of-heaven

muszę zobaczyć starszą wersję ;)

kasia90010

Ogólnie pierwowzór to majstersztyk w porównaniu do wersji z 2007 roku. Niestety ja zobaczyłam tą nowszą jako pierwszą. Film z 1976 jest znacznie dłuższy (trwa ponad 3 godziny), jest znacznie lepiej skonstruowany. Klimat jest druzgocąco-niepokojący, wręcz klaustrofobiczny, czego nie czuć w Sybil 2007 . Kreacje aktorskie zdecydowanie lepsze (zarówno Sybil jak i dr Wilbur). Film dosłownie poruszą do głębi i tętni niepokojem przerażonej dziewczyny, która nie wie co się z nią dzieje i jest samotna w swej gehennie - aż ciarki przechodzą. Polecam wszystkim sięgnąć właśnie po pierwowzór z 1976 roku.

south-of-heaven

dziękuje za zachęcenie do obejrzenia pierwowzoru, na pewno obejrzę :)
a wiesz może, gdzie można go obejrzeć? ;)

pinqi

Film znalazłam na ch0miku.

south-of-heaven

dzięki :)

kasia90010

Jak dla mnie jej gra była słaba, dosłowna i przerysowana. To nie był żaden popis aktorski.

kasia90010

Tam nie grała 16 osobowości. Z tego co pamiętam pokazała jakieś 5-6 z nich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones