Kalifat
powrót do forum 1 sezonu

Serial został znakomicie zrealizowany. Świat Kalifatu ISIS poznajemy od strony uwięzionej przez terrorystów szwedki marzącej o ucieczce z Syrii, arabskich rodzin mieszkających w Szwecji, pracującego dla Kalifatu agenta oraz tropiącej go policjantki. Mamy więc do czynienia z kilkoma odmiennymi perspektywami. Ukazany w serialu został znakomicie konflikt pokoleń w rodzinach muzułmańskich. Młode szwedki o arabskich korzeniach pragną znaleźć moralne oparcie w zasadach radykalnego islamu. Pod zwodniczym przewodnictwem zaczynają pałać nienawiścią do Szweckiego (zachodniego) społeczeństwa oraz własnych rodziców (imigrantów). Snują plany wyjazdu do Kalifatu który objawia im się jako niemalże ziemia obiecana. Tymczasem szwedka która do kalifatu uciekła wraz z arabskim mężem pragnie wyrwać się z niewoli totalitarnego społeczeństwa zbudowanego przez religijnych fanatyków. Wszystkiemu dodaje pikanterii informacja, że ISIS planuje przeprowadzić serię zamachów w Szwecji na niespotykaną dotąd skalę. Rozpoczyna się wyścig z czasem oraz wojna wywiadowcza w której nie da się odróżnić wrogów od przyjaciół.

Tak mniej więcej wygląda zarys fabuły serialu. Stanowi ona motor spektaklu. Nie uświadczymy w nim efektów specjalnych czy doprowadzających do oczopląsu eksplozji. Czeka nas za to dawka napięcia rodem z trilera, Świat przedstawiony jest bowiem w sposób do bólu realistyczny dzięki czemu szybko przywiązujemy się do postaci bohaterów. Nie są to tymczasem postaci wyłącznie czarne (złe) czy całkowicie czyste. Moralne i religijne dylematy towarzyszą im przy każdej znaczniejszej decyzji. Serial nie przedstawia też gotowych odpowiedzi a jedynie zadaje znaczące pytania.

Aktorsko wszystko przedstawia się nadzwyczaj sprawnie. Mamy do czynienia z dobrymi warsztatowo fachowcami.

Muzyka jest klimatyczna. Doskonale dopasowana.

To wszystko sprawia, że Kalifat ogląda się z zapartym tchem.

Polecam i mam nadzieję, że ukaże się sezon drugi.

SirDrX

Jedno muszę dodać. To co opisujesz jako "radykalny islam" to jest właśnie ten NORMALNY, zgodny z Koranem, Sirą i Sunną, islam

Nie dajmy się zwieść bredniom o "radykalizmie" islamskim. To co w mediach czy takich produkcjach nazywa się "radykalizmem" to w rzeczywistości po prostu islam.

Pozdrawiam

H33L

Hahaha! Rozbawiles mnie teraz...
Radykalni Muzułmanie są jak ultrakonserwatywni chrześcijanie. To prawda. Są. I tylko tyle.
Nie znam zbyt wielu muzułmanów, choć nie mieszkam w Polsce, więc trochę jednak miałem ich okazję poznać...
W muzluzumanskim kraju bylem raz i to bylo Maroko, ale tyle, tylko tyle, wystarcza żeby wyśmiać Twoją teorię. Bo wystarczy zaledwie się otworzyć na inną kulturę, zacząć pracować, rozmawiać, chcieć poznać ich i otworzyć się przed tymi ludzmi, żeby uświadomić sobie, że Twoja opinia oparta na uprzedzeniach i internetowej sieczce propagandowej to banialuki.
I to oczywiste...
Przecież nasz świat się składa z tych lepszych (którzy jednocześnie są ofiarami) i tych gorszych (czyli tych którzy atakują)...
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze... Dziel i rządź...
Bo odrębni kulturowo ludzie to nie rodziny, przyjaciele, kochankowie, samotni, desperaci, hipohondrycy i przewrazliwieni... Sadyści, narcyze, upośledzeni i chorzy, zagubieni, samotni, niezrozumiani... To zwierzęta. I najlepiej to trzeba składkę narodową na bombę atomową. W imię zasad sku...

MuchaDG

"Hahaha! Rozbawiles mnie teraz..."

Bardzo się cieszę. Nie wiem tylko czym nie mniej jednak śmiech to zdrowie a tego w dzisiejszych czasach nigdy za wiele.


"Radykalni Muzułmanie są jak ultrakonserwatywni chrześcijanie. To prawda. Są. I tylko tyle."

Typowa ignorancja ale do tego wrócimy później :)


"Nie znam zbyt wielu muzułmanów, choć nie mieszkam w Polsce, więc trochę jednak miałem ich okazję poznać..."

Czyli nie znasz zbyt wielu ale wielu poznałeś... aha :)


"W muzluzumanskim kraju bylem raz i to bylo Maroko, ale tyle, tylko tyle, wystarcza żeby wyśmiać Twoją teorię."

A coś więcej?


"Bo wystarczy zaledwie się otworzyć na inną kulturę, zacząć pracować, rozmawiać, chcieć poznać ich i otworzyć się przed tymi ludzmi, żeby uświadomić sobie, że Twoja opinia oparta na uprzedzeniach i internetowej sieczce propagandowej to banialuki."

Oczywiście. Tak samo jak otworzyli się na tę "kulturę" mieszkańcy zachodniej europy jak na przykład niemcy, szwedzi, brytyjczycy, francuzi, belgowie czy holendrzy :)

Jeżeli chodzi natomiast o moją wiedzę i doświadczenie. 8 lat zagłębiania się w świat islamu, religioznawstwo i podróże do mużułmańskich krajów wydają mi się wystarczającym dowodem na to, że wiem "nieco więcej" od jakiegoś "randomowego" osobnika z internetu. Oczywiście nie twierdzę, że wiem już wszystko i na każdy temat nie mniej jednak jeżeli nie masz przynajmniej podobnego doświadczenia, śmiało mogę stwierdzić, że wiem lepiej :)


"I to oczywiste..."

Jak widać nie do końca.


"Przecież nasz świat się składa z tych lepszych (którzy jednocześnie są ofiarami) i tych gorszych (czyli tych którzy atakują)..."

Jak najbardziej. Z gorszych (tych którzy atakują) czyli muzułmanów i lepszych (tych którzy są ofiarami islamu) czyli wszystkich innych :)


"Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze... Dziel i rządź..."

W islamie chodzi o dominację przede wszystkim. Nie mniej jednak z racji tego, że ten kult opiera się na przemocy, nawet kiedy kraj jest w 100% muzułmański i tak są w nim prowadzone ciągłe wewnętrzne wojny pomiędzy różnymi szkołami.


"Sadyści, narcyze, upośledzeni"

To brzmi jak opis muzułmańskiej społeczności :) Na pewno nie czytałeś Koranu? :)


Pozdrawiam :)

H33L

Tak piszesz i tak się podsmiewujesz. Coś tam niby wiesz ale nie potrafisz się z ta wiedza podzielić. Zachowujesz się jak 15 letni chłopak który mysli ze posiadł wszystkie rozumy.
Jak niby masz tę wiedzę 8 letnia to podaj przykłady itp itd
A nie będziesz jak debil wytykał i się usmiechal

pitomax

Zadaj zatem normalne pytanie a nie wytykaj i uśmiechaj się jak debil.

Pozdrawiam

H33L

Ja tam z Twojej wypowiedzi wyczuwam uprzedzenie, choć może to tylko projekcja.
Nie mam zielonego pojęcia co studiowałeś i kto był Twoim wykładowcą, ja się opieram się na tym co sam doświadczyłem.
Ale podróżowałem po Maroko większość czasu z namiotem, spotkałem wspaniałych ludzi którzy mi wielokrotnie pomogali, byli życzliwi oraz z pozytywnym podejściem. Z samymi Marokańczyka mi, studiującymi w Łodzi, nawet i wino piłem, a to chyba już pewien "wyczyn" :p
A z racji tego, że mieszkam w Holandii to nie raz pracowałem i pracuję obecnie z Muzułmanami.
W Maroko byłem m.in. swiadkem kilkudziesiecio tysięcznej demonstracji przeciwko ISSIS, po tym jak fanatycy obcięli głowy francuskim turystkom, w Górach Atlas, zresztą sam chciałem niedaleko tego miejsca rozbić namiot (Sti Fatma). Z tego pomyslu akurat zrezygnowałem, kiedy ludzie których pytałem o drogę się przestraszyli o mojej życie i zaczęli organizowac nam jakiś nocleg.
I po tych całych studiach pewnie nie wiesz ile jest nurtów religijnych w Islamie i czym one się od siebie w ogóle różnią?
Ja nie mam licencji na wszystkie rozumy, ja mówię o tym co wynika z moich bezpośrednich doświadczeń i wielu, czasami burzliwych, dyskusji z tymi, którzy to spotykają się z tym na codzien.
Pozdrawiam swojego partnera w interesującej dyskusji.

MuchaDG

Przepraszam, Skandynawskie turystki, Francuzi je znaleźli. Coś mi się pomieszało.

MuchaDG

Studiowałem Koran, Sunnę oraz Sirę czyli biografię mahometa.To nie uprzedzenia, to fakty w oparciu o islamskie najważniejsze księgi.

To, że ktoś nazwał siebie muzułmaninem nie znaczy jeszcze, że nim jest. Jeżeli nazwiesz siebie wegetarianinem a jesz mięso to jesteś nim czy nie? Na tej samej zasadzie działa islam.

Możesz nazywać się muzułmaninem i twierdzić, że wierzysz w allaha ale jeżeli nie wypełniasz jego "nakazów" i nie przestrzegasz jego "zakazów" to taki z ciebie muzułmanin jak ze stalina Katolik.

Rozumiem, że możesz nie wierzyć w słowa jakiegoś tam przypadkowego człowieka z internetu dlatego poniżej przedstawię kilka czystych danych:

Kilka statystyk dotyczących muzułmanów w europie i na świecie na podstawie badań niezależnych organizacji i osób.

Niemcy
Westfalski Uniwersytet Wilhelma w Munsterze przeprowadził pośród 1201 tureckich muzułmanów badanie dotyczące kwestii integracji oraz ich podejścia do islamu.
(http://www.uni-muenster.de/imperia/md/content/religion_und_politik/aktuelles/20 16/06_2016/study_integration_and_religion_as_seen_by_people_of_turkish_origin_in _germany.pdf)
>> 57% ankietowanych podkreśliło, że islam jest ważniejszy od prawa kraju, w którym się znajdują.
>> Ponad 32% uważało, że w Niemczech powinno się wprowadzić prawo szariatu.
>> 20% stwierdziło, iż przemoc wobec „zachodu” jest usprawiedliwiona.

Podobne badanie przeprowadził socjolog Wilhelm Heitmeyer wraz ze swoimi współpracownikami z Uniwersytetu w Bielefeld. Wyniki są następujące.
>> Ponad 30% pytanych oświadczyło, że islam powinien stać się państwową religią.
>> Pomimo tego, że mieszkają w Europie, 56% stwierdziło, iż nie zamierza żyć w zgodzie z europejskimi zasadami czy wyznawać europejskie wartości.
>> 1/3 ankietowanych uważa za uzasadnione stosowanie przemocy, jeżeli służy ona szerzeniu islamu.
>> Prawie 40% określiło Unię Europejską oraz Stany Zjednoczone, jako zagrożenie dla islamu.


Wielka Brytania
Ankieta przeprowadzona pośród 500 brytyjskich muzułmanów przez ICM Unlimited we współpracy z dziennikiem The Guardian.
(https://www.theguardian.com/uk/2004/nov/30/immigrationpolicy)
>> Ponad 60% pytanych uważało, że Sądy Szariackie powinny operować na prawie szariatu bez oglądania się na prawo lokalne.
>> Prawie 34% badanych w wieku 16-24 lat było zdania, iż opuszczenie islamu (apostazja) powinno być karane śmiercią.

Wg. badania przeprowadzonego na 30 brytyjskich uniwersytetach:
>> 1/3 z 600 pytanych muzułmańskich studentów popiera zabijanie w imię islamu.
>> Ponad połowa z nich uważała, że muzułmanie powinni mieć swoją partię polityczną reprezentującą ich w rządzie (dla przypomnienia warto dodać, że muzułmanie stanowią około 5-6% populacji Wielkiej Brytanii).


Irlandia
(https://www.independent.ie/irish-news/muslims-give-their-blessing-vast-majority -very-happy-here-says-poll-26351878.html)
>> 36% muzułmanów zamieszkujących Irlandię uważa, że Prawo Szariatu powinno obowiązywać w całym kraju.
>> 37% stwierdziło, że Irlandia powinna być krajem islamskim.
>> 28% w wieku 16-26 lat uważa stosowanie przemocy za uzasadnione, jeżeli chodzi o obronę islamu, natomiast 57% muzułmanów w tym przedziale wiekowym twierdzi, że Irlandia powinna się stać krajem islamskim.


Francja
Raport z badań przeprowadzonych pośród 7.000 muzułmanów uczących się w szkołach średnich po atakach terrorystycznych we Francji:
>> 33% uznało za akceptowalny udział w brutalnych działaniach na rzecz islamu
>> 20% zgodziło się z oświadczeniem, że akceptowalne jest aby bronić swojej religii z użyciem broni
>> 24% badanych nie widziało nic złego w zabójstwach w siedzibie Charlie Hebdo
>> 21% badanych nie widziało nic złego w masakrze w klubie Bataclan


Belgia
>> 33% deklaruje niechęć do europejskiej kultury
>> 29% uważa prawo szariatu za lepsze od prawa belgijskiego
>> 34% chciałoby aby obecny system polityczny był oparty na Koranie
>> 59% potępia małżeństwo syna z niemuzułmanką
>> 54% potępia małżeństwo córki z niemuzułmaninem


Wg. raportu Pew Research Center z 2013 roku (http://www.pewforum.org/files/2013/04/worlds-muslims-religion-politics-society- full-report.pdf),
>> 68% muzułmanów uważa, że wszędzie powinno obowiązywać prawo szariatu,
>> 46% chce śmierci za cudzołóstwo a
>> 36% popiera karę śmierci za apostazję.
Badanie było przeprowadzane w 23 krajach w Europie, Azji oraz północnej Afryce.

Wg. raportu stworzonego w 2013 roku przez Międzynarodową Unię Humanistyczną i Etyczną (http://freethoughtreport.com/wp-content/uploads/2013/07/FOTReport2013.pdf), na świecie istnieje obecnie 9 krajów, w których ukamienowanie jest legalną formą karania. Wszystkie są islamskie.
W 13 krajach (np. Erytrea, Somalia, Sudan, Mauretania, Nigeria, Afganistan) ateizm lub odrzucenie oficjalnie przyjętej religii jest karane śmiercią. Także i w tym przypadku wszystkie są islamskie.


Pakistan (muzułmanie stanowią 97% populacji)
82% uważa, że skazanych za cudzołóstwo powinno się kamienować.
82% popiera biczowanie lub ucinanie kończyn złodziejom
78% akceptuje karę śmierci za porzucenie islamu (apostazję)

Egipt (95% populacji)
82% popiera kamienowanie
77% biczowanie i ucinanie kończyn
84% karę śmieci dla apostatów

Jordan (97.2% populacji)
70% popiera kamienowanie
58% biczowanie i ucinanie kończyn
86% karę śmierci dla apostatów

Nigeria (70% populacji)
56% popiera kamienowanie
65% biczowanie ucinanie kończyn
51% karę śmierci dla apostatów

Pozdrawiam

MuchaDG

DELETE

H33L

To tak jakby Watykan oceniać po audycjach z Radomia...

MuchaDG

Cóż, ja oceniam islam po lekturze Koranu, Siry, Sunny i podręcznika prawa Szariatu. Myślę zatem, że jest to "drobna" różnica.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
H33L

Oj nie mogę się zgodzić. Byłem w kilku muzułmańskich krajach. Rozmawiałem z wieloma ludźmi. W każdym z nich ludzie mówią o radykałach jako i ludziach, którzy nie rozumieją Koranu, że to nie prawdziwi muzułmanie, że wyrządzają tylko szkodę światu islamskiemu. Tacy jak dziś są radykałowie islamscy kiedyś byli również chrześcijanie. Islam jest religią kilkaset lat młodszą niż chrześcijaństwo.

ulf82

Studiuję islam od prawie dekady. Znam Koran, Sunnę, Sirę, systematycznie zapoznaję się z komentarzami islamskich uczonych.

Mają za sobą to "chwalące się" wprowadzenie, uwierz mi kiedy piszę, że to co robi ISIS, Boko Haram, Al-kaida itd TO JEST PRAWDZIWY, OPARTY NA KORANIE islam.

To co niby powiedzieli Tobie ci ludzie, nie ma żadnego oparcia w faktach.

Chyba, że według Ciebie zdanie "nakazano mi walczyć z ludźmi dopóki nie powiedzą, że allah jest jedynym bogiem a mahomet jest jego prorokiem" świadczy o pokojowym nastawieniu do niemuzułmanów.

Radykalizm Chrześcijański może być co najwyżej oparty na czynieniu dobra. Wszak Chrześcijaństwo opiera się na życiu i naukach Jezusa Chrystusa a On nie gwałcił, nie mordował, nie kradł. To o czym piszesz nie ma nic wspólnego z religią Chrześcijańską a z polityką.

Sugeruję zagłębić się w temat. Naprawdę jest fascynujące jak bardzo muzułmanie kłamią na temat islamu i Chrześcijaństwa aby wybielić siebie i usprawiedliwić swoje czyny.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
H33L

W Biblii też można znaleźć takie fragmenty

ulf82

"Wszak Chrześcijaństwo opiera się na życiu i naukach Jezusa Chrystusa a On nie gwałcił, nie mordował, nie kradł."

Jeżeli masz fragmenty dowodzące, że było inaczej, chętnie je poznam.

ocenił(a) serial na 9
H33L

Muszę dodać jeszcze jedno. Skoro zdecydowana większość muzułmanów się ucywilizowała i żyje w Europie i na całym świecie w pokoju, skoro ten radykalizm to jest jednak mniejszość, to jaki jest sens takiego nakręcania się na islam? Co to ma na celu? Podburzanie przeciwko muzułmanom? Wzniecanie niepokojów? Skoro sami muzułmanie wiedzą, że radykałowie robią złą reklamę ich kulturze i większość sama pracuje nad tym, aby jednak pokazać że Islam ma też inną twarz, to po co takie straszenie? W każdej kulturze są ludzie źli i dobrzy. W każdej kulturze ludzie w większości nie żyją w zgodzie z doktryną religijną. Przedstawiciele każdej religii mają krew na rękach. Należy dążyć do tego aby jednak patrzeć na dobre aspekty i z przyjaźnią traktować inne kultury a nie napędzać uprzedzenia jak w Pana poście.

ocenił(a) serial na 9
ulf82

Ok, wyprzedzam uwagę. Miało być: skoro ten" prawdziwy islam" to jednak mniejszość.

ulf82

I jako dodatek proszę bardzo, prosto z Norwegii:
https://www.minds.com/newsfeed/873644696341565440

Fakty, fakty i jeszcze raz fakty.

Pozdrawiam

ulf82

"Skoro zdecydowana większość muzułmanów się ucywilizowała i żyje w Europie i na całym świecie w pokoju, skoro ten radykalizm to jest jednak mniejszość, to jaki jest sens takiego nakręcania się na islam?"

Większość? Te kilkanaście, góra kilkadziesiąt milionów żyjących pośród cywilizowanych ludzi to nie jest większość a zdecydowana mniejszość.

Pozwól, że zacytuję kilka badań przeprowadzonych w największych muzułmańskich krajach na rzeszy ponad miliona losowych muzułmanów.
Raport PEW Research Center dotyczący szariatu. Badanie przeprowadzono w krajach muzułmańskich:

Pakistan (muzułmanie stanowią 97% populacji)
82% uważa, że skazanych za cudzołóstwo powinno się kamienować.
82% popiera biczowanie lub ucinanie kończyn złodziejom
78% akceptuje karę śmierci za porzucenie islamu (apostazję)

Egipt (95% populacji)
82% popiera kamienowanie
77% biczowanie i ucinanie kończyn
84% karę śmieci dla apostatów

Jordan (97.2% populacji)
70% popiera kamienowanie
58% biczowanie i ucinanie kończyn
86% karę śmierci dla apostatów

Nigeria (70% populacji)
56% popiera kamienowanie
65% biczowanie ucinanie kończyn
51% karę śmierci dla apostatów


Dla porównania badania przeprowadzone już w cywilizowanej europie pośród 2-3 pokolenia muzułmanów:
Niemcy
Westfalski Uniwersytet Wilhelma w Munsterze przeprowadził pośród 1201 tureckich muzułmanów badanie dotyczące kwestii integracji oraz ich podejścia do islamu (LINK).
47% ankietowanych podkreśliło, że islam jest ważniejszy od prawa kraju w którym się znajdują.
Ponad 32% uważało, że w Niemczech powinno się wprowadzić prawo szariatu.
20% stwierdziło, iż przemoc wobec „zachodu” jest usprawiedliwiona.

Podobne badanie przeprowadził socjolog Wilhelm Heitmeyer wraz ze swoimi współpracownikami z Uniwersytetu w Bielefeld. Wyniki są następujące:
Ponad 30% pytanych oświadczyło, że islam powinien stać się państwową religią.
Pomimo tego, że mieszkają w Europie, 56% stwierdziło, iż nie zamierza żyć w zgodzie z europejskimi zasadami czy wyznawać europejskie wartości.
1/3 ankietowanych uważa za uzasadnione stosowanie przemocy, jeżeli służy ona szerzeniu islamu.
Prawie 40% określiło Unię Europejską oraz Stany Zjednoczone, jako zagrożenie dla islamu.

Wielka Brytania
Ankieta przeprowadzona pośród 500 brytyjskich muzułmanów przez ICM Unlimited (najbardziej renomowana sondażownia) we współpracy z dziennikiem The Guardian.
Ponad 60% pytanych uważało, że Sądy Szariackie powinny operować na prawie szariatu.
Prawie 34% badanych w wieku 16-24 lat było zdania, iż opuszczenie islamu (apostazja) powinno być karane śmiercią.

Wg. badania przeprowadzonego na 30 brytyjskich uniwersytetach, 1/3 z 600 pytanych muzułmańskich studentów popiera zabijanie w imię islamu.
Ponad połowa z nich uważała, że muzułmanie powinni mieć swoją partię polityczną reprezentującą ich w rządzie (dla przypomnienia warto dodać, że muzułmanie stanowią około 5-6% populacji Wielkiej Brytanii).

Irlandia (LINK)
36% muzułmanów zamieszkujących Irlandię uważa, że Prawo Szariatu powinno obowiązywać w całym kraju.
37% stwierdziło, że Irlandia powinna być krajem islamskim.
28% w wieku 16-26 lat uważa stosowanie przemocy za uzasadnione, jeżeli chodzi o obronę islamu, natomiast 57% muzułmanów w tym przedziale wiekowym twierdzi, że Irlandia powinna się stać krajem islamskim.

Francja
Raport z badań przeprowadzonych pośród 7.000 muzułmanów uczących się w szkołach średnich po atakach terrorystycznych we Francji:
33% uznało za akceptowalny udział w brutalnych działaniach na rzecz islamu
20% zgodziło się z oświadczeniem, że akceptowalne jest aby bronić swojej religii z użyciem broni
24% badanych nie widziało nic złego w zabójstwach w siedzibie Charlie Hebdo
21% badanych nie widziało nic złego w masakrze w klubie Bataclan


Wg. raportu Pew Research Center z 2013 roku,
68% muzułmanów uważa, że wszędzie powinno obowiązywać prawo szariatu,
46% chce śmierci za cudzołóstwo
36% popiera karę śmierci za apostazję.
Badanie było przeprowadzane w 23 krajach w Europie, Azji oraz północnej Afryce.

Wg. raportu stworzonego w 2013 roku przez Międzynarodową Unię Humanistyczną i Etyczną (LINK), na świecie istnieje obecnie 9 krajów, w których ukamienowanie jest legalną formą karania. Wszystkie są islamskie.
W 13 krajach (np. Erytrea, Somalia, Sudan, Mauretania, Nigeria, Afganistan) ateizm lub odrzucenie oficjalnie przyjętej religii jest karane śmiercią. Także i w tym przypadku wszystkie są islamskie.



To tyle na temat tej Twojej "mniejszości" i radykalizmu.

Fakty są takie jakie są. To, że z powodu własnej ignorancji i niewiedzy dałeś i dajesz się oszukiwać nie zmieni rzeczywistości.



Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
H33L

Wg mnie jest Pan uprzedzony i napędzanie wzajemnych relacji opartych na strachu i nieufności w konsekwencji może źle się skończyć, bo to uaktywnia radykalizm i nienawiść.

ulf82

Napisz mi proszę na jakiej podstawie wyciągnąłeś wniosek, że jestem uprzedzony? Czy Ty w ogóle przeczytałeś to co podałem w poprzednim komentarzu?

Podałem Ci CZYSTE FAKTY, dane statystyczne, zaraz jeżeli zechcesz mogę Ci podać konkretne fragmenty Koranu czy Sunny wraz z kompletnym kontekstem abyś nie zarzucił mi kłamstwa czy wyciągania wygodnych dla mnie fragmentów.

Gdzie zatem to moje uprzedzenie? Fakty są takie jakie są. Muzułmanie nienawidzą wszystkiego co niemuzułmańskie bo tak nakazuje Koran, bo tak nakazuje im mahomet. Tyle.

Zanim zaczniesz zarzucać mi jakiekolwiek uprzedzenia, sugeruję zerknąć do najważniejszych islamskich ksiąg i uczonych.

Ja po prostu stwierdzam fakty.

Pozdrawiam

H33L

radykalni muzulmanie nienawidza, radykalni czyli zyjacy slowo do slowa tak jak jest to zapisane w koranie - na szczescie sa w mniejszosci, wystarczy pojechac do dowolnego kraju muzulmanskiego (no prawie, upraszczam nieco) by sie o tym przekonac.

to jest identyczny casus jak z chrzescijanstwem - 90% Polakow to chrzescijanie i zapytani przed kamera beda potepiac rozwody, cudzolostwa itp, a jak przychodzi co do czego do 1/5 chodzi do kosciola, co trzeci cudzołoży itp.

miko1980

Ehhh... Dobra, to może wytłumacz to im:
https://www.minds.com/newsfeed/864882180069707776
https://www.minds.com/newsfeed/873644696341565440
https://www.minds.com/newsfeed/875680835760271360

Pozdrawiam :)

H33L

nigga please na każda durną teorie mozna w necie znalezc filmiki potwierdzajace teze wygodna dla rozmowcy

miko1980

Aha. Czyli rozumiem, że Twoje brednie są bardziej wiarygodne od komentarzy islamskich uczonych i samych muzułmanów. Ok...

Od razu trzeba było tak pisać, nie marnowałbym czasu.

Pozdrawiam

H33L

chja za przeproszeniem rozumiesz moj drogi, nie pozdrawiam :)

miko1980

Dzięki za tą merytoryczną odpowiedź. Jedynie utwierdziłeś mnie w przekonaniu, jak niską inteligencją dysponują apologeci islamu :)

Pozdrawiam

H33L

że ja apologeta islamu? śmiechłem xD

ocenił(a) serial na 9
ulf82

ulf82 Czy strach może wzbudzać wiedza o faktach, czy jej brak?

O to jest pytanie? Proszę obejrzeć i odpowiedzieć https://www.youtube.com/watch?v=UASznVQ1rdQ Najlepiej jest komuś zarzucić zaściankowość prawda?

H33L

Uhm, to normalne chrześcijaństwo to to zgodne z biblią? (nie jeść ostryg, kobiety z zakrytymi włosami, kamienuje się kobietę jeśli w noc poślubną okazała się nie być dziewicą, obrzezanie etc)

Tak mnie ciekawi analogia. Z góry dzięki.

H33L

tylko muzłumanie wysadzają budynki,są terrorystami samobójcami i jakby się ich usunęło z tego świata to życie byłoby lepsze i bezpieczniejsze,a nie dziwne,że wszyscy nienawidzą i brzydzą się muzłumanów którzy traktują kobiety gorzej niż rzeczy...

ocenił(a) serial na 10
SirDrX

Mnie najbardziej zainteresował wątek braci, którzy przeszli na radykalny Islam. Bardzo realistyczny wątek. Jest przecież wielu bojowników ISIS pochodzących z państw Europy. Cały serial trzyma w napięciu. Jeden z lepiej nakręconych seriali. 10/10

dawio993

Nie istnieje nic takiego jak "radykalny" islam. To co nazywasz "radykalnym" jest po prostu PRAWDZIWYM islamem.

Polecam Koran oraz Sirę (ewentualnie jeżeli będzie Ci się chciało to także Sunnę).

A jeżeli nie masz chęci to chociaż Sirę czyli biografię Mahometa - najdoskonalszego ze wszystkich muzułmanów - przykład który każdy wyznawca allaha MA OBOWIĄZEK naśladować.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
SirDrX

Początek mnie nie zachwyca, ale w przypadku Faudy też z początku zachwytu nie odczuwałem. Jednak Fauda od początku wydawała się być opowieścią napisaną inteligentnie, bez jakiejkolwiek czarno-białej postaci, jednoznacznie złej czy jednoznacznie dobrej. Tutaj takie jednoznaczne postaci niestety występują, co sprawia, że ten serial jest poziom albo dwa poziomy niżej od Faudy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones