Szōgun (2024)
2024 Szōgun 2024, odcinek 10
odcinek Szōgun (2024)

Największe marzenie

A Dream of a Dream 1h 2m
7,4 729
ocen
7,4 10 1 729
Szōgun
powrót do forum 10 odcinka

Zawiedziony

ocenił(a) serial na 8

Taki potencjał zmarnowany, ostatni odcinek to wielkie rozczarowanie. A można było z tej historii spokojnie zrobić kilka sezonów a nie tak wszystko skracać...

ocenił(a) serial na 9
robbie0

Co chciałeś mieć przedłużone na kilka sezonów? Udało się ograniczyć rozlew krwi i zaprowadzić względny pokój w Japonii wprowadzając szogunat. Tak samo kończy się książka.

ocenił(a) serial na 8
Berserk_fw

Nie przedłużone tylko nieskrócone wątki, czytaj ze zrozumieniem.

ocenił(a) serial na 9
robbie0

ja nie odniosłem takiego wrażenia. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
Berserk_fw

Rozumiem. Miłego dnia ;)

Berserk_fw

Dokładnie , serial ma wyższy potencjał jak stary Shogun, jedynie rola Ryśka Czemberlena mi bardziej podpasowała, ale zdecydowanie lepiej streścili historie w nowej odsłonie. I niech już tak pozostanie no more 2 sezon !!!

ocenił(a) serial na 8
Ybor

Każdy ma prawo do swojej opinii, ja bym wolał inaczej, Wam pasuje, kwestia subiektywna ;)

ocenił(a) serial na 9
Ybor

gdzie drugi sezon i o czym on miałby niby opowiadać? Na upartego pewnie by się dało, ale moim zdaniem to zamknięta historia :)

ocenił(a) serial na 3
Berserk_fw

Książka się kończy rzezią 40000 ludzi.
Cytat: "Siedzący na ręku jastrząb zatrzepotał skrzydłami i uspokojony popatrzył na
niego. Toranaga uśmiechnął się. Nie ja decydowałem o tym, kim zostanę, myślał. To
moja karma.
Tego roku, dwudziestego pierwszego dnia dziesiątego miesiąca, miesiąca Bez
Bogów, natarły na siebie o świcie wielkie armie. Działo się to w górach koło
Sekigahary, przy Północnym Gościńcu, we mgle, a potem w marznącej mżawce.
Późnym popołudniem Toranaga wygrał bitwę i rozpoczęła się rzeź. Spadło czterdzieści
tysięcy głów.
Trzy dni później schwytano Ishido, któremu Toranaga przypomniał łaskawie o
przepowiedni. Zakutego w łańcuchy odesłano do Osaki, gdzie ludzie eta zakopali pana
generała tak, że z ziemi wystawała tylko głowa. Bambusowa piła czekała na
przechodniów zachęcając do piłowania najsłynniejszej szyi cesarstwa. Ishido
postarzał się bardzo, zanim po trzech dniach umarł."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones