The Crown (2016-2023)
The Crown: Sezon 4 The Crown Sezon 4, Odcinek 2
Odcinek The Crown (2016-2023)

Test balmoralski

The Balmoral Test 57m
8,2 920
ocen
8,2 10 1 920
The Crown
powrót do forum s4e2

Zaczęłam oglądać ten odcinek i nie wytrzymałam. To nie jest chyba żaden spoiler, tam w tle innych wydarzeń odbywa się polowanie. Postrzelili wielkiego, pięknego jelenia, ale on im uciekł, chodzi ranny po lesie i ryczy z bólu... sama się poplakałam i nie byłam w stanie tego oglądać. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby bez powodu zabijać takie piękne stworzenie ? Nie jestem w stanie patrzeć jak to zwierzę cierpi.

ocenił(a) serial na 10
annaperdeus

Ale zauważyłaś, że ten jeleń nie jest prawdziwy?

ocenił(a) serial na 8
Patrycja_

No właśnie, ten jeleń był stworzony komputerowo, od razu się zorientowałem :)

marcinsobanski

komputerowo, też to wyczułam od razu. Zwłaszcza jak chodził ranny po lesie - było to mega sztuczne. Ale gdzieś tam też to poczułam i mnie to wzruszyło. Prawda jest taka, że rodzina królewska pod tym względem (w zasadzie pod wieloma względami) jest bardzo zimna i nieczuła. Traktują polowanie jako rozrywkę. Zero emocji, zero wrażliwości, zero litości. Dla nich to była zabawa. Ogólnie miałam troszkę lepsze zdanie o nich, ale ten serial i sprawdzanie w różnych źródłach (na ile w serialu jest prawda), zmieniło mój tok myślenia o 180 stopni.

Patrycja_

a kto nie płakał na "królu lwie"? :)

ocenił(a) serial na 7
Patrycja_

Sądzę że nie ma znaczenia że był komputerowy. Takie historie są częste.

annaperdeus

Ale wiesz, że ten wątek to fikcja a jelenia stworzyli komputerowo? W rzeczywistości tak by to nie wyglądało. Po pierwsze jest obowiązek dobicia postrzelonego zwierzęcia, po drugie jelenie bytują raczej w lasach...

ocenił(a) serial na 10
annaperdeus

No bez jaj... jelenia na pewno nikt nie postrzelił naprawdę, a to był najlepszy odcinek całej serii - Filip upolował jelenia, Karol- narzeczoną, rodzina królewska - matkę królów, Diana - księcia z bajki, Pani Premier- swoje zdanie na temat Królowej i potem swoich ministrów. Genialny tytuł i prowadzenie postaci.

futsi

Dokładnie. Też zrozumiałam tę metaforę. Bardzo zgrabnie wplątane te dwie historie :)

futsi

A mi właśnie najbardziej było przykro podczas oglądania tego odcinka przez to, jak została tam przez Windsorów potraktowana Margaret Thatcher - skromna, pracowita kobieta, której w przeciwieństwie do jej poprzedników i następców nie chodziło o wygodne siedzenie na cieplutkim stołeczku i korzystanie z uciech związanych z obcowaniem z Royal Family, tylko o wprowadzenie idei, w którą wierzyła, w życie i postawienie kraju, który (symbolicznie, ale jednak) należał do Elżbiety i jej pożal się Boże rodziny, na nogi. Grupka ważniaków, którzy poza urodzeniem i znajomością wielkopańskich zwyczajów, nie mają niczego, czym mogliby się pochwalić, zmieszała z błotem kobietę, która zapieprzała dla nich jak mróweczka. Bardzo dobrze zrobiła, że po kilku dniach olała to całe towarzystwo i wróciła do Londynu. Jeszcze na do widzenia powinna im napluć pod nogi.

annaperdeus

To było tak smutne i dosadne odniesienie do losów Diany.. Tak jak powiedział jej brat na pogrzebie - dostała imię na cześć bogini łowów, a skończyła jako ofiara polowania.

mexicolife

Bardzo fajnie patrzy się na tę postać w serialu. Dopóki sobie człowiek nie uświadomi jak się zakończy ta historia :(

annaperdeus

Dokładnie. Myśliwi to najgorsze ścierwa

paw_2

Ale myśliwi w ogóle, ci sprzed 50 lat, 100 lat, ci dzisiejsi też? Bo zdajesz sobie sprawę, że myśliwi należą do kół, które mają określone zasady dotyczące tego, na co i kiedy mogą polować, w jaki sposób traktować zwierzynę, kto ma w ogóle prawo ją dostać?

Bo z komentarza wynika, że w życiu myśliwego na oczy nie widziałeś i nie masz pojęcia, w jaki sposób funkcjonują według litery prawa. No, chyba, że jesteś typem człowieka, który każdego, kto je mięso, uważa za bydlaka.

Hestia12

Ty mi tu nie pitol o zasadach i literze prawa. Większość z nich to zwyrodnialcy i tyle. Dlatego cieszy mnie każda informacja o zgonie myśliwego lub poważnym wypadku

paw_2

Aha, czyli niestety tak jak myślałam. Nie ma sensu w takim razie tracić szarych komórek na dalszą "rozmowę".

Hestia12

Cóż, prawda boli. Nóż się w kieszeni otwiera gdy czyta się o tych ścierwach, które dziesiątkują ptactwo albo nawet strzelają do tak wspaniałych zwierząt jak wilki (do tego chronionych)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones