The Walking Dead: Nowy Świat (2020-2021)
The Walking Dead: Nowy Świat: Sezon 1 The Walking Dead: Nowy Świat Sezon 1, Odcinek 1

Śmiałkowie

Brave 52m
7,4 237
ocen
7,4 10 1 237
The Walking Dead: Nowy Świat
powrót do forum s1e1

Myślałem, że Fear The Walking Dead jest słabe, z denerwującymi aktorami i dziwnymi postaciami w które się wcielają, bez klimatu. Tam przynajmniej zdołałem oglądnąć półtora sezonu zanim sobie odpuściłem, ale przy tym "arcydziele" nie dałem rady oglądnąć w całości nawet pierwszego odcinka... AMC, skasujcie to w cholerę, resztę odcinków spalcie w piecu i umówmy się, że to był październikowy Prima Aprilis, ok?

ocenił(a) serial na 9
Sporek

mnie tam się podoba, ale o gustach się nie dyskutuje :P

CaptainPhilip123

Gdzie to, TWD i FTWD zobaczyć teraz online na tablecie?

CaptainPhilip123

To chyba najgłupsza rzecz jaką można napisać, zwłaszcza na forum filmweba :)

Sporek

Może aż tak brutalnie jak Tz tego odcinka nie skomentuję ;) ale po części się z Tobą zgadzam. Według mnie ten odcinek strasznie się dłużył, okropne nudy w porównaniu ze stylem pierwszych sezonów TWD. Nie wiem czy to przez to, że etap budowania świata został pominięty bo założono, że znamy go z TWD. Postacie niemrawe, pomysł, że zgraja nastolatków w takim świecie nie ma pojęcia jak walczyć (przypomnijmy sobie Carla z TWD czy inne dzieci, no common!) i właśnie oni wyruszają na podróż do świata, gdzie w TWD wiemy, że najmniejszy błąd oznacza walkę na śmierć i życie. W moim mniemaniu to tak jakby plucie na to, co nam ukazały lata z TWD. Jeżeli by to traktować jako samodzielne dzieło, to ok, uwierzyłabym, ale to jednak spin off serii, gdzie zasady były już ukazane.

Jako Pilot, naprawdę kiepski odcinek. Pilot powinien być tak zrobiony by Ciebie zaciekawić i chcieć zobaczyć co będzie w następnym odcinku. Tutaj, oprócz ostatnich scen / nie. Może dam szansę odc.2 może nie. Jeśli zapomnę z nudów sprawdzić, nie będzie mi przykro.

Postacie, oprócz Hope mnie nie urzekły bo naprawdę są jak na TWD surrealistyczne. Nie wiem jak ta osada przeżyła, bo po organizacji tej co nam pokazano, nie wiem czy to by wystarczyło. Zakładam, że taka liczba ludzi jednak przyciąga zombiaków. (znów nawiązania na sezony TWD). Nie chce spoilerować za bardzo, no ale np. jak łatwo opuścić to miejsce, mało patroli nic...

Ta wiarygodność i kilmat jest tym, co mi tu brakuje. Serio, dzień pomnika? To bylo to co nam chcą tutaj pokazać w pilocie jako jedno z ważniejszych rzeczy?

mgkwt

Chyba nie do końca zrozumiałeś. Te dzieciaki były całe swoje życie zamknięte w zorganizowanej społeczności i nie miały styczności ze światem poza murami, bo, well, byli dziećmi. Akcja dzieje się wiele lat po wybuchu epidemii. Carl był wiecznie narażony na walkę o przetrwanie. Kolonia bohaterów World Beyond nie natrafiła na żadne większe problemy, a władze owej społeczności nie planowały narażać dzieci na styczność z nieumarłymi, bo o to właśnie chodzi - by wrócić do chociaż częściowej normalności. Abstrahując od realizacji, zamysł jest taki, aby przedstawić historię dzieciaków, które dopiero się z światem zza murów będą musiały zderzyć i będziemy świadkami tego jak te trudności ich kształtują.

Quantico

Mylisz się, zrozumiałam zamysł i dlaczego nie potrafią walczyć. Jednak dalej uważam, że w świecie TWD tak chroniona i mająca szczęście osada jest naprawdę mało realistyczna. Takie życie pod kloszem jest również mało prawdopodobne, bo w świecie zombie dzieci powinny być nauczone jak walczyć o survival. Jedyne co to bym mogła to kupić jako osadę owiec na poświęcenie, których los jest tobie obojętny

ocenił(a) serial na 1
Sporek

Zgadzam się całkowicie. Serial jest durny... @mgkwt ładnie podsumował, aż więcej nie będę pisał...

Jako, że rozpocząłem go oglądać to mam taką zasadę, że minimum muszę zobaczyć trzy odcinki ale nie wiem co w trzecim musiało by się wydarzyć bym chciał oglądać dalej...

ocenił(a) serial na 1
zork

W 3 musiałoby się okazać, że to był tylko koszmar Rick'a w drodze śmigłowcem do Portland

ocenił(a) serial na 2
Sporek

Wytrzymałem 1-wszy odcinek, przy TWD i HTWD, to jakie nieporozumienie.

Sporek

to oznacza, że po prostu ta tematyka nie jest dla Ciebie.. tyle w temacie.

Sporek

Spoko jest ten serial na zasadzie do kotleta albo po trzecim piwe kiedy ten stan aktywizujący zostal wykorzystany na lepsze seriale i przychodzi zmuła przed snem, wlasnie wtedy mozna to dopalić xD I Zdaje wtedy egzamin. Baaardzo luźno próbuje odnosić się do wizyty Ricka w pierwszym miescie kiedy odkrywał to wszystko co sie wydarzyło. Tutaj niby oni wiedzą wszystko ale tylko w teorii a jak przychodzi co do czego sa kompletnie beznadziejni, Ale ogólnie przez to że dzieje se w Uniwersum TWD jakoś mimo tych wszystkich wad jest oglądalne - nie odrzuca, Także jak po porzadnym gibonie będziecie podsypiać to to jest idealna opcja dla was ;) Ale mam nadzieję że wszystko się rozkręci i serial awansuje w mojej chierarchi seriali ;) Ale jak na razie Fear The Walking Dead ( mimo iz ono też idealne nie jest ) jest znacznie lepsze od World Beyond. To tyle z mojej strony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones