PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583636}

Wakfu

8,0 1 415
ocen
8,0 10 1 1415
Wakfu
powrót do forum serialu Wakfu

Wakfu rządzi!

użytkownik usunięty

właśnie skończyłem odcinek 18, (pierwszy dzisiaj, wcześniejsze 17 obejrzałem wczoraj i przed wczoraj, w takim tempie nie wiem czy będzie co oglądać jutro... NO CHYBA ŻE ZACZNĘ OD NOWA - co możliwe:P) oglądam po francusku z angielskimi napisami i jest dużo lepiej niż się spodziewałem. Bohaterowie są ciekawi, szybko ich przygody widza wciągają - dla mnie właśnie postaci głównych bohaterów w takich serialach powinny mieć "to coś" w sobie - w wakfu mają!
serial francuskiej produkcji, ale stylizowany jest odrobinkę na Anime. bynajmniej mu to nie szkodzi. mało tego. wypada lepiej niż wiele oryginalnych serii anime w porównaniu do niego. np walka smoka gouga....cośtam przeciw magowi czasu (zajawka już w 1 odcinku, zabawę kontynuują w 17) wypada lepiej o wiele niż pojedynki z serii Naruto, która niby walkami stoi, a do tej z Wakfu większość się nie umywa. ale Wakfu to nie są nieustanne walki, to raczej przygody, czasem niebezpieczne, częściej zabawne - najczęściej przedziwne, ale nigdy nie nudne! ode mnie 10na10. może za wczesna ocena (jeszcze oglądam) ale nie mam żadnych wątpliwości że Wakfu na taką ocenę zasługuje!

zgadzam się z opinią przedmówcy, serial jest bardzo dobry. Niesamowicie wciąga po obejrzeniu kilku odcinków.10/10
P.S Rincewind85 na jakiej stronce oglądałeś wafku z angielskimi napisami?

smolku

moge ci pomóc ale wole na priv. bo wiadomo, prawa autorskie.

użytkownik usunięty
smolku

sorka, że dopiero teraz (pewnie już dawno po temacie) ale tu nie zaglądałem jakoś (rzadko coś piszę na filmwebie, a jak napiszę to rzadko chwyta^^ dopiero dziś zobaczyłem, że jak na złość tu się ludzie zaangażowali w dyskusję).
ja oglądałem porbane z neta. nie oglądam na żadnych stronkach filmów ani seriali raczej. człowiek nie zawsze ma internet tam gdzie jest komputer a obejrzeć może zachcieć:)
ale na szczęście ktoś Ci chyba już pomógł widzę:]

Grougaloragran , oto imię smoka nauczyłem się go nawet wymawiać :D

ocenił(a) serial na 8
ssendas

O tak, imię to on ma po prostu zabójcze. :D
Jeśli chodzi o serię jestem niezwykle zadowolona. Jestem fanką gry MMORPG Dofusa i szaleję za tym, tak samo jak za Wakfu. Niestety polskiemu fanowi trudno jest utrzymywać to "fanowanie" bo po prostu nie mam za bardzo jak tego zainteresowania rozwijać(zero bajerów jak mają we Francji - pluszaki, plecaki z Dofusa i Wakfu, artbooki, magazyny i tak dalej). Odcinki oglądałam po francusku z polskimi napisami do 17 odcinka(resztę na ankamie.com po francusku - nic nie rozumiałam, ale i tak było cudownie), ale ludzi którzy to tłumaczyli musieli usunąć tłumaczenia, bo zaczęli puszczać to na ZigZapie, więc po prostu... kicha. Nie cierpię naszego dubbingu. Zupełnie zjechali głos Noxa(a ma tak wspaniały głos w oryginale, że jest przestępstwem jak go zdubbingowali...). O wiele razy lepiej słucha się po francusku. Uwielbiam tę serię. :D

Oni_chan

Co do kwestii dubbingu nie zgodzę się gdyż moim zdaniem jest on bardzo dobry ,głos Noxa jest bardzo zbliżony do oryginalnego.
Natomiast jeżeli chodzi o gadżety to faktycznie nie mam y żadnych bajerów(ale spójrzmy prawdzie w oczy mamy jakieś durne plecaczki i zeszyty z napisem"Hannah Montana" i z tego co widzę raczej nikt tego nie kupuje). Poza tym faktem serial nie jest na tyle znany aby mieć rzeszę fanów, jest jedynie garstka może dlatego że dopiero niedawno zaczęto emisje na kanale Zig-Zap. Obejrzałem całą 1 serie jednak kiedy zobaczyłem rok produkcji serialu - początek 2008 a u nas premiera miała miejsce dopiero w lutym 2010? Nie oszukujmy się do nas wszystko dochodzi z opóźnieniem minimum 2 letnim. Wracając do tematu zakończenie jakoś słabo pasowało bo wiele wątków nie zostało wyjaśnionych i mieliśmy do czynienia ze smutnym wydarzeniem;( Cieszy mnie jednak fakt iż będzie 2 seria (na początku 2011 styczeń/luty ma zostać wyemitowana we Francji na kanale France 3,2 i jeszcze jakieś ale mniejsza o to). Podsumowując seria niezmiernie wciąga również jestem fanem pomimo wielu słów krytyki i siedzę jak na szpilkach czekając na 2 sezon pozdrawiam;*

ocenił(a) serial na 8
smolku

Cóż, widzę, że na temat dubbingu mamy różne zdania, ale ja i tak siedzę przy swoim.
We Francji "Wakfu" zrobiło furorę i trwa to nadal, z tego co widzę. Byłam tydzień temu we Francji, żeby pozwiedzać piękne krajobrazy i zakupiłam sobie magazyn "Dofus Mag". Jestem z tego bardzo zadowolona, choć miałam wielką chrapkę na artbooka. Oglądałam tam France 3 i nadal puszczają reklamówki Wakfu, w sklepach można kupować odcinki, "Mini Wakfu Mag", z tego co widziałam w innych magazynach nadal są artykuły o Wakfu i Ankamie.
Mnie zakończenie w miarę się podobało, choć rzeczywiście mogli to zrobić nieco inaczej(inna sprawa, że nie bardzo rozumiałam co tam sobie szprechali xD),
Ja również niecierpliwie czekam na drugą serię, choć u nas pokaże się baaardzo późno, ponieważ ja mi się zdaje, jak na razie Zig Zap zatrzymał się na emitowaniu 13 odcinka. :D

Oni_chan

Na pewno nie zgodzimy się w kwestii dubbingu więc szanuje twoje zdanie każdy ma prawo do własnej opinii, co więcej zawsze lubiłem i lubię to co polskie i swojej opinii również nie zmienię:) W najbliższym czasie postaram się trochę zaspamować Zig-Zap pytaniami odnośnie dalszej emisji. Niemniej jednak z pewnością nie ma co spodziewać się zdubbingowanego 2 sezonu w najbliższym czasie po premierze(najprawdopodobniej w 2013 roku możemy liczyć na jakiś dubbing)dobrze będzie jeżeli uda się obejrzeć serial z angielskimi napisami przynajmniej coś będzie można zrozumieć;)
P.S proponowałbym założyć jakąś stronę/forum(bo takowej nie ma w języku polskim) jeżeli ktoś się na tym dobrze zna, tam można by dyskutować zamieszczać nowości itp. itd. Z tego co widziałem jest jakaś stronka a, przynajmniej była która dotyczyła chyba gry mmo Wakfu ale obecnie wygasła albo administratorzy nie zapłacili za nią nie wnikam.

ocenił(a) serial na 8
smolku

Z naszym polskim dubbingiem to bywa doprawdy różnie - Shreka zrobili perfekcyjnie, a nawet śmiem twierdzić, że lepiej niż ci z oryginału, ale dało się zauważyć inne, mniejsze produkcje, które nie były już tak zachwycające. Ale i tak wolę słuchać oryginału i do tego napisy.
Zgadzam się co do roku 2013 - MOŻE dadzą jakiś dubbing. A jeśli chodzi o angielskie napisy to na pewno coś się znajdzie. Zawsze znajdzie się jaki zapalony fan, który nie będzie mógł się powstrzymać. :D
Tak, forum Wakfu Temple istniała i była głównie poświęcona MMORPG. Dopiero teraz odkryłam, po przeczytaniu Twojego posta, że rzeczywiście zawiesili forum i jestem tym zaskoczona. O.o Widziałam kiedyś stronkę poświęconą serialowi, ale najwyraźniej rozpłynęła się w tajemniczy sposób w odmętach Internetu. Co racja, to racja, można by stronkę/forum założyć...

Oni_chan

Łatwiej chyba będzie zrobić forum ale przydałaby się osoba która zna się na tym. Kiedyś robiłem an różnych serwerach fora ale były one amatorskie i za pomocą wyszukiwarki nie dało się ich znaleźć; trzeba było znać pełen adres dlatego też potrzebny nam jakiś rozgarnięty w tej dziedzinie osobnik bo bez tego ani rusz;p

ocenił(a) serial na 8
smolku

Hm. Ja również trochę się bawiłam z forum, ale to chyba za mało. W każdym razie znam gościa, który jest w tym bardziej obcykany. Spytam go, czy umiałby mi w tym pomóc.

Oni_chan

Więc Oni_chan jeżeli będziesz coś wiedzieć na temat tego forum to daj znać. Zastanawiam się czy w 2 sezonie powróci Sir Sadlygrove, z tego co wyczytałem na oficjalnym forum zdania internautów są różne. Jeżeli już miały powrócić to nie ciekawi was w jaki sposób? Na chwilę obecną mam milion pomysłów:) Jednak kiedy pomyślę że jeszcze 6 miesięcy zostało to premiery to krew mnie zalwewa mało tego nie wiadomo kiedy my będziemy w stanie zobaczyć nową serie.. Mam przeczucie że dopiero na początku przyszłych wakacji;/ Ale cóż pożyjemy zobaczymy pozdro

smolku

Goultard wrócił zza grobu. to Groovy też wróci.

użytkownik usunięty
ssendas

jeśli chodzi o dubing bo widzę, że coś pisaliście, to widziałem polską wersję w zig zapie i nie mam zastrzeżeń, nie porywa może, ale jest przynajmniej dobra a to nie takie znowu częste w lokalizacjach bajek.
Jednakże na komputerze mam francuską (oryginalną w tym wypadku w końcu to made in France a wydaje mi się, że oryginalne zawsze najlepsze bo to autorzy historii dobierają lektorów... a przynajmniej mogą^^). powiem szczerze, że nie wyobrażam już sobie oglądania tego w innym języku.
pośpieszyłem się chyba zakładając ten wątek, powinno się wyrażać opinie po ukończeniu oglądania a nie po półmetku, na szczęście się to nie zemściło. często serial zapowiada się świetnie a potem poziom sięga dnia. w Wakfu ostatnie odcinki nie tylko nie ustępowały pierwszym ale nawet je przewyższyły. super serial. jestem stary koń, a widziałem ten serial przynajmniej 5 razy i co Grovy umiera to ja beczę^^
wiecie już coś o nowej serii? już chyba z rok temu czytałem, że na 2011 była plaowana kolejna ale jest półmetek tego roku a kolejnych odcinków jak nie było tak nie ma. ja również jestem przekonany, że Grovego w nowym sezonie by wskrzesili (uwielbiam go, pewnie jak każdy kto to ogląda, gościu za grosz charyzmy nie ma ale bez niego nowa seria by straciła dużo bo facet to - jak sam powiedział umierając - legenda. no dla mnie przynajmniej to ulubiona postać). sęk w tym, że póki na własne oczy nie zobaczę Grovyego na nogach w nowych odcinkach to nie będę miał 100% pewności^^

pozdro dla fanów tego genialnego serialu!XD
PS: o na prawdę gorąco polecam francuską wersję, przywyknąć trzeba i napisy angielskie chyba tylko ale warto^^

ocenił(a) serial na 8
smolku

Odnalazło się dobrze zapowiadające się forum! Serdecznie zapraszam na dyskusje na temat serialu! Trzeba trochę wspomóc temu forum...

http://wakfu.hpu.pl/news.php

Oni_chan

a skąd masz polskie napisy, bo jak narazie to znalazłem polskie do 2 sezonu ? szukam polskich napisów do sezonu 1

Bocian82

no właśnie też szukam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones