PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607101}

Final Fantasy IX

Fainaru fantajî IX
8,5 1 389
ocen
8,5 10 1 1389
Final Fantasy IX
powrót do forum gry Final Fantasy IX

Większość wystawia ołtarzyki siódemce, ale to właśnie przy tej części bawiłem się najlepiej. Piękna grafika jak na możliwości szaraka, świetna muzyka i klimat fantasy. Powrót do 4 osobowej drużyny i ciekawe poboczne questy. Przechodziłem już dziewiątke trzy razy i pewnie niedługo znowu do niej wroce.

CottonCrush

Mnie właśnie ten powrót do Fantasy odrzucił - świat FF6/7/8 wydaje mi się zdecydowanie bardziej wciągający :)
Do tego dodać dosyć wyraźne zdziecinnienie tej części serii - różne kolorowe stworki, ciapowaci żołnierze etc.

ocenił(a) grę na 10
Kenavru

FF6 fabularnie najlepszy część serii. FF8 też dobra jeśli chodzi o fabułę, ale system rozwoju postaci i magii był zwalony moim zdaniem. Najlepiej było w ogóle nie expić do czasu zdobycia odpowiednich GF które dawały bonus do statystyk przy level up. Magia praktycznie bezuzyteczna w walce. Ogólnie części od IV do X świetne, kolejne niestety mnie strasznie zawiodły.

CottonCrush

aktualnie "staram się" grać w X - jednak uważam ten system rozwoju postaci za tragiczny - za mało swobody, konieczność równomiernego rozwijania wszystkich postaci, praktycznie brak ekwipunku ... do tego główny bohater to tylko kiepski w walce support dla drużyny. Fabularnie jest OK, postaci jak na razie bardzo średnie - niektóre zbyt ociekają z4jebistością ...

Kenavru

dokładnie!!! ff 6,7,8,10 to dla mnie najlepsze części!!jakoś nie moge sie przemóc do 9.Jestem fanem mangi i tym podobnych klimatów (umiarkowanie ale jednak) ale 9??no nie moge dwa podejścia i za kazdym razem odkładałem znudzony na 2 płycie,gdzie 6,7,8,10 kończyłem po kilka ,a 7 kilkanaście razy.Ludzie powiedzcie mam sie przemęczyć i na chama grać dalej i ukończyć?zmienie zdanie choć troche?

ocenił(a) grę na 10
hantos

Zrozumiałbym jakbyś odłożył pada na 3 płycie, bo tam jest dużo gadania mało walk. Myślę, że jak ci się znudziła gra po drugiej płycie to raczej nie graj w nią dalej na chama, bo to się mija z celem.

CottonCrush

Mnie się długo nie chciało zabierać za Dziewiątkę, że niby taka 'bajkowa'. Przeszłam FF7, FF8 (chyba z 5 razy najmniej;), FF10, FF13 (niestety) i FF3... i dopiero w tym roku zdecydowałam się na FF9. Co za piękna gra! Od razu mnie zauroczyła i do samego końca wyśmienicie mi się grało. Gra ma swoje wady, no ale to jak każda - jako że idealnych nie ma. Wydaje mi się, że to najbardziej typowa część serii, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Cudo, na pewno niedługo zagram znowu:) Aha, 'bajkowość' to tylko wizual, coś, co widzi się na pierwszy rzut oka. Jak się wgłębić w grę, to widać, że w zasadzie jest dość smętna i melancholijna w wymowie.

CottonCrush

Podpisuje sie wszystkimi czlonkami!

ocenił(a) grę na 10
CottonCrush

W pelni sie zgadzam + dodalabym jeszcze, ze gra ma najlepsze zakonczenie ze wszystkich ff (gralam w czesci od I do X) - pelne, kompletne, bez 1000 niewiadomych jak to mialo miejsce w ff6...

użytkownik usunięty
CottonCrush

Dla mnie najlepsza jest VII ale IX jest tuż za nią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones